image description

Problem z weryfikacją czynnego podatnika VAT na komputerach z Windows 7

Polski

Podczas próby sprawdzania podatnika VAT w programie dla spedycji i transportu SPEDTRANS w Windows 7 może występować błąd. Jest on spowodowany tym, że system Windows 7 domyślnie nie obsługuje protkołów TLS 1.1 oraz TLS 1.2. Błąd możemy wyeliminować instalując aktualizację KB3140245, oraz MicrosoftEasyFix.

 

1. Aktualizacja:

W menu startu wyszukujemy Windows Update, tam w lewym dolnym rogu znajduje się opcja Zainstalowane aktualizacje, wybieramy ją i oczekujemy aż program załaduje wszystkie zainstalowane aktualizacje.

Wyszukujemy aktualizacji KB3140245(możemy skorzystać z wyszukiwarki w prawm górnym rogu).

Jeśli aktualizacje znajduje się na liście zainstalowanych aktualizacji przechodzimy do drugiego punktu.

Jeśli aktualizacja nie znajduje się na liście, to musimy udać się do poprzedniego okna i wybrać opcję Wyszukaj aktualizacje. Gdy program zakończy wyszukiwanie możemy zainstalować wszystkie dostępne aktualizacje lub wyszukać na liście interusującą nas (KB3140245).

 

2. MicrosoftEasyFix:

Przechodzimy na stronę https://support.microsoft.com/en-au/help/3140245/update-to-enable-tls-1-1-and-tls-1-2-as-default-secure-protocols-in-wi i wyszukujemy wytłuszczonym drugkiem "EasyFix", niżej znajduje się niebieski przycisk "Download" który po kliknięciu rozpocznie pobieranie programu dla firm transportowych. Po pobraniu uruchamiamy instalator klikając dwukrotnie LPM i przechodzimy przez kreator instalacji.

 

Po wykonaniu tych czynności restartujemy komputer.

Kategoria: