image description

SPEDTRANS 8 wer. wew. 8.035

nowości:

 1. CRM
  - dodano możliwość tworzenia zadań i ważnych terminów dla działu firmy tj. adresatem może być dany pracownik lub dział firmy.
  - W rejestrze zadań i ważnych terminów zmodyfikowano i dodano filtry:
     - Bez filtracji
     - Dla mnie
     - Dla mojego działu
     - Dla mnie i mojego działu
     - Tylko zlecone przeze mnie
 2. Kartoteka kontrahenta - dodano funkcję Przenieś dane z innej kartoteki kontrahenta... Funkcja przenosi z innej kartoteki dane CRM oraz pojazdy i kierowców powiązane z daną kartoteką. Funkcja dostępna pod klawiszem Funkcje.
 3. Integracja z elektornicznym nadawcą Poczty Polskiej - aktualizacja modułu podyktowana jest zmianami po stronie Poczty Polskiej - wprowadzono nowe formaty przesyłek listowych S-M-L, które obowiązują od 01.04.2019. Inofrmacja! nie jest to jeszcze aktualizacja obligatoryjna, stare formaty też są jeszcze obsługiwane przez PP.
  Uwaga! Dotychczasowy rodzaj przesyłki: Przesyłka nierejestrowana został automatycznie zamieniony w słowniku Rodzajów przesyłek na: Przesyłka nierejestrowana krajowa (format) oraz Przesyłka listowa z zadeklarowaną wartością na List wartościowy krajowy (format). Pole w kartotece rodzaju przesyłki ID Obce - P.P. E.N.
 4. Kartoteka pojazdów - dodano kolumny: Indeks 1, Indeks 2

poprawki:

 1. Aktualizacja zbiorcza komponentów systemowych programu.
 2. Zarządzanie uprawnieniami użytkownika - dodano zabezpieczenie, aby nie można było ADMINowi usunąć uprawnienia do edycji uprawnień użytkownika.
 3. Usunięto błąd, po którym pojawiał się raport błędu z komunikatem typu: You must be in ShowCheckbox mode to set to this date oraz Date is less than minimum of 1900-01-01.
 4. Usunięto błąd w rejestrze zleceń transportu i spedycji, który w szczególnym przypadku objawiał się komunikatem: A component named NotatkiFrame already exists. Wykluczono również ten błąd w innych modułach.
Warto przeczytać: