image description

Jak wybrać program do obsługi firmy spedycyjnej?

Zastanawiasz się jak wybrać najlepszy program dla firm spedycyjnych? Nic dziwnego. Współcześnie zaawansowane systemy informatyczne bardzo często stają się niezbędnym narzędziem w pracy każdego spedytora. Pozornie - oferują one te same funkcje i rozwiązania. Niestety często różnice widoczne są dopiero po dłuższym czasie, gdy pieniądze są już dawno wydane, a efekt jest niezadowalający. Nie ważne, czy jesteś właścicielem ogromnej, czy niewielkiej firmy, odpowiedni program pomoże Ci w sprawnym zarządzaniu oraz w odpowiedniej organizacji jej działania. Jeśli nie wiesz jak wybrać najlepszy program do obsługi spedycyjnej i czym się kierować koniecznie zapoznaj się z przygotowanym przez nas artykułem. Mamy nadzieję, że zawarte w nim wskazówki będą pomocne.

Jakie cechy powinien mieć dobry program do obsługi spedycji?

 

Kiedy myślisz o najlepszym programie do obsługi spedycyjnej z pewnością masz pewną listę oczekiwań wobec niego. I bardzo dobrze. W końcu jest to program dla firm transportowych, z którego będziesz korzystał codziennie, dlatego musi być ono jak najbardziej dopasowane do wszystkich Twoich potrzeb. W końcu jego zadaniem będzie ułatwienie Twojej pracy i zautomatyzowanie pewnych procesów zachodzących w firmie.
Zastanówmy się zatem jakie cechy powinien mieć najlepszy program do obsługi spedycyjnej.

  1. Powinien on być dopasowany do Twoich potrzeb - dlatego istotna jest możliwość elastycznego konfigurowania programu i dostosowywania go tak, aby jeszcze bardziej ułatwić Twoją pracę.
  2. Musi zapewniać możliwość swobodnego planowania transportu i spedycji, monitorowania realizacji postępów zlecenia, alertowanie itd. To sprawi, że jeszcze łatwiej będzie Ci kontrolować procesy zachodzące w Twojej firmie.
  3. Powinien posiadać CRM zawierający specyfikę branży TSL.
  4. Powinien wspierać każdy dział Twojej firmy, np. działa administracji - elektroniczny obieg dokumentów, sprzedaż - monitoring należności i automatyczna windykacja, naliczanie premii dla spedytorów, dział kontroli jakości - reklamacje, dział księgowości - eksport faktur sprzedaży i dokumentów kosztowych oraz, co ważne, automatyczny import wpłat z programu księgowego.
  5. Powinien być elastyczny - równie dobrze musi sprawdzić się w jednoosobowej firmie, jak i ogromnym, wielooddziałowym przedsiębiorstwie. Dzięki temu zyskasz pewność, że sprosta on potrzebom Twojego rozwijającego się biznesu.
  6. Musi usprawniać Twoją pracę - z dobrym programem oszczędzasz czas, automatyzujesz pewne czynności, a także minimalizujesz ryzyko ewentualnych błędów.
  7. Powinien mieć możliwość integracji z różnymi systemami zewnętrznymi np. z programami księgowymi, magazynowymi, bankowymi itp. To znaczna oszczędność czasu - nie musisz wprowadzać danych dwa razy.
  8. Powinien oferować dobry stosunek jakości do ceny - z pewnością nie chcesz przepłacać, ale wybranie najtańszego z możliwych rozwiązań nie jest dobrym pomysłem.

Jak wybrać program, który pasuje do Twojej firmy?

Jeśli chcesz kupić najlepszy program do obsługi spedycyjnej, kieruj się naszymi wskazówkami. Każda firma ma inne potrzeby, dlatego tak istotne jest, aby oprogramowanie było do nich idealnie dopasowane. Pamiętaj, że dobry program pozwoli Ci na oszczędność cennego czasu, dlatego warto postawić na kompleksowe rozwiązanie. Nie podejmuj decyzji na gorąco, zastanów się czego naprawdę potrzebujesz, a potem poszukaj firmy, która jest w stanie Ci to zapewnić.

Gdzie znaleźć najlepszy program do obsługi spedycyjnej?

Zależy Ci na tym, aby pracować na najlepszym programie do obsługi spedycyjnej? W takim razie zainteresuj się rozwiązaniem oferowanym przez firmę Maciosoft. System zarządzania transportem TMS SPEDTRANS posiada wszystkie wymienione wcześniej cechy, a dodatkowo oferuje użytkownikom ponad 200 dodatkowych modułów i funkcjonalności.  Program SPEDTRANS to jedyne rozwiązanie na polskim rynku, które możesz używać w dowolnej konfiguracji - w chmurze lub na własnym komputerze, w formie abonamentowej lub kupując standardową licencję. To bardzo ważny atut dla firm, które się rozwijają. Umożliwia indywidualne wdrożenie i rozbudowę programistyczną, a to gwarantuje że program będzie rósł wraz z rozwojem firmy. Poznaj nasze oprogramowanie i osobiście przekonaj się, że SPEDTRANS to najlepszy, rozbudowany program do obsługi spedycyjnej.

Warto przeczytać: