image description

Jak zainstalować server bazy danych MS SQL Server 2005 Express Edition?

Polski

Jak zainstalować server bazy danych MS SQL Server 2005 Express Edition?

Zaczynamy od skompletowania wszystkich niezbędnych składników, które muszą być zainstalowane.

§ Microsoft Framework 2.0
§ silnik  bazy danych Microsoft SQL Server 2005 Express Edition
§ Microsoft SQL Server Management Studio Express Edition
Składniki powyższe pobieramy ze strony Pobierz.
Po pierwsze  instalujemy  aplikacje MS .NET Framework 2.0. bez którego wersja 2005 nie może być poprawnie zainstalowana.  Po uruchomieniu instalatora musimy zaznaczyć pole akceptu warunków licencyjnych „I accept the terms of the License Agreement”. Następnie klikamy przycisk „Install”.
Czekamy, aż pojawi się okno kończące instalacje, klikamy przycisk „Finish”.
Przechodzimy do instalacji silnika bazy danych MS SQL Server Express Edition. Po uruchomieniu pliku wersji instalacyjnej automatycznie rozpakowują się pliki a następnie pojawia się okno gdzie musimy zaznaczyć „Check box” zapoznania się z warunkami licencji. Po akceptacji warunków licencji zostanie aktywowany przycisk „Next”.
Wybieramy „Next”, aż do momentu pojawienia się ekranu wyglądającego jak niżej.
Jest to okno rejestracji, w którym podajemy swoje dane oraz zaznaczamy pole „Hide advanced configuration options”, aby uprościć proces instalacji. Ponownie wciskamy przycisk Next” do momentupojawienia się ekranu wyboru trybu autentykacji użytkowników łączących się z serwerem bazy danych. Microsoft zaleca stosowanie Windows Authentication Mode, jeśli to możliwe, ze względu na jakość zabezpieczeń, które są tam wykorzystywane.
 
 
 Wybieramy wiec Windows Authentication Mode i klikamy „Next” do momentu pojawienia się okna, w którym program instalacyjny prosi o potwierdzenie instalacji. Po kliknięciu „Install” rozpocznie się instalacja Microsoft SQL Server 2005.
 
 
Pomyślne zainstalowanie MS SQL Server 2005 zostanie zakomunikowane wyświetleniem informacji. Należy potwierdzić, klikając „Finish”.
 
 
Na koniec instalujemy MS SQL Server Management Studio Express Edition , który jest programem umożliwiającym zarządzanie bazą danych za pomocą okienkowego interfejsu.  Instalacja nie jest trudna. Po uruchomieniu instalatora klikamy przycisk „Next”. Następnie przycisk "Install".
 
 
Czekamy, aż pojawi się ekran kończący instalacje. Klikamy przycisk „Finish”.

UWAGA :  Ważna informacja dla instalacji na systemie operacyjnym Windows Vista. Do prawidłowego działania serwera bazy danych należy wyłączyć funkcje "Kontrola konta użytkownika". W Panelu sterowania klikamy "Konta użytkowników" następnie klikamy "Włącz lub wyłącz funkcję Kontrola konta użytkownika" i na ekranie, który się pojawi odznaczamy pole "Użyj funkcji Kontrola konta użytkownika, aby pomóc w ochronie komputera".

Kategoria: