image description

logistyka firm

Wybierz program dla transportu i spedycji, który rozwinie się razem z Twoją firmą

data publikacji: 11-10-2018 09:29:44

Funkcjonowanie firmy wiąże się z dążeniem do stałego rozwoju. Tylko w ten sposób można zakładać, że przedsiębiorstwo w przyszłości będzie nadal generować dochód i skutecznie konkurować na rynku z innymi podmiotami z branży. Dlatego rozważając zakup i wykorzystanie oprogramowania niezbędnego do funkcjonowania przedsiębiorstwa zawsze należy zwracać uwagę na skalowalność systemu oraz możliwość jego systematycznego rozrastania się.

Program na lata – sposób na wymierne oszczędności

Odpowiednio skonstruowane oprogramowanie powinno uwzględniać możliwość szybkiego i wielokierunkowego rozwoju firmy. W ten sposób nie będzie ona musiała wraz ze wzrostem  zleceń, floty i zatrudnienia czy rozszerzeniem działalności zmieniać oprogramowania stanowiącego podstawę jej zorganizowanego funkcjonowania.

Tak właśnie działa SPEDTRANS 8, który został zaprojektowany jako program modułowy. W ten sposób każdy przedsiębiorca może dostosować jego działanie do bieżących wymagań swojej firmy. Omawiane oprogramowanie ma bardzo szerokie zastosowanie, wiele modułów i funkcjonalności. Jednocześnie jego zaletą jest możliwość konfigurowania funkcji pod potrzeby danego przedsiębiorstwa poprzez włączanie i wyłączanie poszczególnych modułów.

Wybierz moduły potrzebne Twojej firmie

SPEDTRANS 8 zawiera dużą liczbę wyspecjalizowanych modułów przeznaczonych do obsługi szerokiej gamy procesów realizowanych przez firmy spedycyjne i transportowe. Warto wymienić w tym zakresie:

 • działalność transportową i spedycyjną, w ramach której realizowane są zlecenia całopojazdowe, wszystkimi rodzajami transportu, multimodalne, drobnicowe, listy przewozowe, dokumenty zbiorcze dla zleceniodawcy i przewoźnika, zlecenia wyjazdu/ załadunku, moduł dyspozytora a także obrót i rozliczenie palet dla zleceń spedycji/transportu;
 • moduł RODO związany z ochroną danych osobowych;
 • moduł dotyczący sprzedaży, finansów i rozliczeń;
 • moduł magazynowy;
 • moduł CRM;
 • moduł floty pojazdów;
 • moduł kierowców;
 • moduł pracowników (w tym wynagrodzeń);
 • moduł użytkowników programu;
 • moduł analiz, raportowania i wzorców wydruków;
 • bramka SMS;
 • moduł współpracy z komunikatorami i giełdami transportowymi;
 • moduł poczty e-mail.

Program dla spedycji i transportu zapewnia integrację z programami finansowo-księgowymi. Pozwala również na import danych z innych programów spedycyjno-transportowych dzięki czemu zachowana zostaje pełna ciągłość prac mimo zmiany oprogramowania.

Wygodnym rozwiązaniem zastosowanym w SPEDTRANS 8 jest integracja z popularnymi serwisami mapowymi, w tym Google, eMapa, TomTom czy OperStreet. Jednocześnie oprogramowanie zapewnia integrację z systemami GPS, operatorami logistycznymi, z systemami ERP, WMS oraz systemami bankowości online.

Oprócz wszystkich dostępnych w pakiecie podstawowych funkcjonalności, system umożliwia także korzystanie z modułów dodatkowych, w ramach których warto wymienić delegacje, kasę, kredyty kupieckie, cenniki, zamówienia, oferty, reklamacje, awizacje, magazyn, produkcję, serwis, prowizje, program lojalnościowy dla klientów czy panel www dla klientów.

Moduł to nie wszystko – zastosuj aplikacje dodatkowe

Aplikacje dodatkowe, w postaci m.in. zleceń on-line, giełdy wewnętrznej, aplikacji mobilnej dla kierowców, spedytora, handlowca, dyspozytora czy właściciela firmy czy panelu przewoźnika, klienta i zleceniodawcy pozwalają jeszcze bardziej dostosować funkcjonowanie SPEDTRANS do oczekiwań i potrzeb konkretnego przedsiębiorstwa.

Zaletą systemu zarządzania transportem jest nie tylko możliwość dostosowania jego funkcji do wymagań konkretnej firmy, ale także możliwość zastosowania w różnorodnych typach organizacji – sprawdzi się równie dobrze w niewielkich przedsiębiorstwach, gdzie funkcjonuje na kilku stanowiskach, jak i dużych organizacjach, gdzie wykorzystywany jest przez ponad 250 użytkowników. Co więcej, program dla firm transportowych może być wykorzystany zarówno stacjonarnie – w ramach 1 sieci komputerowej, jak i w pracy rozproszonej (tzw. chmurze), skupiającej wiele oddziałów i terminali.

Funkcjonalność, skalowalność oraz niezwykła elastyczność SPEDTRANS 8 sprawiają, że doskonale sprawdza się w indywidualnych wdrożeniach. Jednocześnie największą jego zaletą jest wysoki stopień integracji z innymi systemami, dzięki którym wszystko dopina się w firmie jednocześnie w ramach jednego oprogramowania tworząc spójną całość pozwalającą na sprawne zarządzanie firmą w ramach różnych sfer jego działalności.